تبلیغات
Architecturalschool مدرسه معماری - مطالب اسفند 1389

نشان عشق ( معجزه )

تاریخ:پنجشنبه 12 اسفند 1389-07:26 ب.ظ | نویسنده :مهندس مرجان پهلوانی

معجزه

وقتی سارا دخترک هشت ساله ای بود ، شنید که پدر و مادرش درباره برادر کو چکتر ش صحبت می کنند. فهمید که برادرش سخت  بیمار است و آنها  پولی برای مداوای او ندارند . پدر به تازگی کارش را از دست داده بود و نمی توانست هزینه جراحی پر خرج برادر را بپردازد . سارا شنید که پدر اهسته به مادر گفت :  فقط معجزه می تواند پسر مان را نجات دهد .

 سارا با ناراحتی به اتاق  خوابش رفت و از زیر تخت قلک  کو چکش را درآورد . قلک را شکست ، سکه  ها را روی تخت ریخت و انها را شمرد ، فقط 5 دلار .

بعد  آهسته از در عقبی خانه خارج شد و چند کو چه بالاتر به داروخانه  رفت . جلوی پیشخوان انتظار کشید تا داروساز به او  تو جه کند ولی داروساز سرش شلوغ  تر از آن  بود که متوجه بچه ای هشت ساله  شود.

 دخترک پا ها یش را بهم  می زد و سرفه میکرد ،  ولی داروساز تو جهی نمی کرد ف بالاخره حوصله سارا سر رفت و سکه ها را محکم روی شیشه پیشخوان ریخت .

 داروساز جا خورد ، رو به دختر کرد و گفت  :  چه می خواهی ؟ 

دخترک  جواب داد :  برادرم خیلی مریض است ، می خواهم  معجزه  بخرم  .

دخترک  توضیح   داد :  برادر کو چک من , داخل سرش چیزی  رفته و بابایم  می گوید که فقط  معجزه  می تواند او را نجات  دهد ،  من هم  می خواهم معجزه بخرم, قیمتش چقدر است ؟

  داروساز  گفت :  متاسفم دختر جان ،  ولی ما  اینجا معجزه نمی فروشیم .

 چشمان دخترک پر از اشک  شد و گفت  : شما را به خدا ف او خیلی مریض است  ، بابایم پول  ندارد تا معجزه  بخرد  این

 این هم تمام پول من است ، من کجا  می توانم معجزه   بخرم ؟

 مردی  که گوشه ایستاده بود و لباس تمیز و مرتبی داشت ، از دخترک  پرسید :  چقدر پول داری ؟

  دخترک پول  ها را کف  دستش ریخت و به مرد نشان  داد . مرد لبخندی زد و گفت :  آه  چه جالب ،  فکر  می کنم این پول برای خرید معجزه برادرت کافی باشد !.

 

بعد به آرامی دست او  را گرفت و گفت : من می خواهم برادر و والدینت را ببینم ، فکر  می کنم معجزه برادرت پیش من باشد

آن مرد ، دکتر آرمسترانگ  فوق تخصص مغز و اعصاب  در شیکاگو بود . فردای آن روز عمل جراحی روی مغز پسرک  با موفقیت انجام  شد و او ز مرگ نجات یافت .

 پس از جراحی ، پدر نزد دکتر رفت و گفت :  از شما متشکرم ، نجات پسرم یک معجزه واقعی بود ، می خوام  بدانم بابت  هزینه عمل  جراحی چقدر باید پرداخت کنم ؟

 دکتر لبخند زد و گفت  : فقط 5 دلار !

داغ کن - کلوب دات کام
Admin Logo
themebox Logo